Місячник правових знань

Проводиться профілактична робота серед дітей спрямована на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень.

З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтву, наркоманії, дитячій бездоглядності і безпритульності, своєчасного виявлення дітей, які жебракують, вчиняють правопорушення педпрацівниками ліцею, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з РЦСССДМ, відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації постійно проводяться профілактичні заходи:
бесіди з неповнолітніми та їх батьками,  рейди по населеним пунктам району, профілактичні
рейди, виїзди у проблемні сім’ї  . Налагоджена спільна робота з кримінально-виконавчою інспекцією, де перебувають на обліку засуджені підлітки, які перебувають на іспитовому терміні. З даними неповнолітніми проводиться  індивідуальна робота розроблено тематичні  бесіди: «Ти ще палиш?», «Підліток і злочин», «Інформація, яку корисно знати», «Злочин і кара» « Кримінальна відповідальність неповнолітніх»,   Крім того, практикується проведення засідань ради профілактики в  ліцеї участь в яких приймають працівники служби у справах дітей райдержадміністрації та КМСН.
Проводяться профілактичні рейди у місця масового відпочинку молоді з метою попередження правопорушень та негативних проявів у підлітковому середовищі, бездоглядності, бродяжництва та жебракування серед неповнолітніх. Продавці магазинів, барів попереджаються про відповідальність за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В  ліцеїі працює система взаємоінформування між службою у справах дітей, відділенням кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС, відділом освіти, органами опіки і піклування – сільськими радами, закладами охорони здоров'я, відділом у справах  молод1та спорту, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, про неповнолітніх, які
бродяжать, жебракують, залишили заклад освіти, сім'ї, скоїли злочини, правопорушення тощо.
У професійному ліцеї проводиться різноманітна масова робота по праву,до якої залучаються учні навчальних груп,зокрема діє правничий клуб  « Закон і ти»  . На засіданнях клубу правознавців проводяться правові ігри,правові конкурси, брейн-ринг, усні журнали.
На базі бібліотеки   проведено ряд комплексних інформаційно-просвітніх заходів: бібліотечні уроки права: «Правова ос­віта молоді»,   «Все починається із закону»,
огляди літератури:  «Права та обов’язки учнів», «Я вивчаю закон». «Право в нашому житті»;
Педагогічний колектив навчального закладу завжди намагається захистити права та інтереси неповнолітніх, які виховуються у функціонально-неспроможних сім’ях. з метою захисту прав та законних інтересів дітей,усунення  ймовірних причин та обставин,що можуть спонукати неповнолітніх вчиняти протиправні дії,забезпечення зниження рівня злочинності у навчальному закладі функціонує система підготовчих, попереджувальних та профілактичних дій педагогів, метою яких є запобігання формуванню негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки підлітків та організація належного догляду за їх діяльністю. профілактична робота спрямована на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень.

Заступник з навчально-виховної роботи Шмулик С.П.
Місячник правових знань Місячник правових знань Reviewed by Володимир Трофимлюк on 16.4.14 Rating: 5