День мігруючих птахів

Птахи відіграють важливу роль в природі і житті людини. Хижі птахи знищують велику кількість гризунів, шкідників сільського господарства, комахоїдні – знищують комах і личинок що завдають значної шкоди лісу .Пернаті також беруть активну участь у поширенні насіння трав'янистих рослин, дерев та кущів, вони є своєрідними індикаторами середовища в якому живуть та важливою ланкою у ланцюгах живлення.


Незважаючи на те, що птахи є одним з найбільших класів хребетних тварин, щороку кількість зникаючих видів збільшується.

Відзначення у 2014 році Міжнародного року мігруючих птахів проходить 10-11 травня під символічним гаслом « Міграційні шляхи: перелітні птахи та туризм».
Метою його проведення є залучення громадськості до проблем збереження пташиного світу.
Пташиний світ Кременецьких гір досить різноманітний. Тут збереглися такі рідкісні в наш час види як підорлик малий (Aguila pomarina), лелека чорний (Ciconia nigra), пугач (Bubo bubo), малий строкатий дятел (Dendrocopos minor). Суттєво знизилась чисельність представників соколоподібних і совоподібних. Із червонокнижних видів тут зустрічається: сипуха (Tuto alba), кам'яний дрізд строкатий (Monticola saxatitis .


ФОТОКОНКУРС « ПТАШИНИЙ СВІТ КРЕМЕНЕЧЧИНИ»


Педпрацівники ДНЗ « Кременецький професійний ліцей» проводять активну розяснювальну роботу спрямовану на охорону пташиного світу Кременеччини. На базі навчального закладу було проведено екологічний захід « День птахів». Учні брали активну участь у його проведенні, вони розповідали прислів'я, приказки, легенди пов'язані з життям пернатих, вчились розпізнавати птахів за зовнішнім виглядом, відзначили тих, які знаходяться під охороною та занесені до Червоної книги. На завершення учні пригадали правила поведінки у весняному лісі За активну участь у проведенні заходу учням було подаровано енциклопедію «Жива природа».


ТУРИСТИЧНИМИ СТЕЖКАМИ КРЕМЕНЕЧЧИНИ 


Птахи – невід'ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому що вони корисні, а й тому що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій, спостерігаючи за ними ми отримуємо величезну естетичну насолоду. Пернаті – це не лише користь, а й краса. А краса, як відомо, врятує світ. «Велика Розумом Людина, та не може осягнути вона всіх чудес землі. Дивіться, як все мудро влаштовано на світі׃ як небо влаштовано, або як сонце, або як місяць, або як зірки, і тьма, і світло, і земля як на водах покладена, Господи, завдяки волі твоїй! А звірі, а птиці різні, а риби всякі! І тому подивуймося, як птиці небесні із раю-вирію летять, і перш за все до нашого дому. Але не поселяються в одній країні, а сильні й слабкі розлітаються по всіх землях, щоб наповнити щебетом ліси і поля. Все це дано людям на користь і на радість їм. І знов скажемо׃ великі блага послані нам, грішним людям», – писав Володимир Мономах у «Повчанні дітям»
На земній кулі існує близько 11000 різних видів птахів , з яких в Україні є понад 420 видів. Це великий скарб, який робить природу живою та привабливою. А від поведінки людей часто залежить доля наших пернатих, адже голосна розмова може налякати птахів і вони можуть покинути місця, де не один рік жили. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає на птахів господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів - екологічні катастрофи і несе для них велику загрозу. Так, ми більше ніколи не побачимо понад 160 видів птахів, тому що вони зникли з лиця Землі. У Європі близько 50% пернатих знаходиться під загрозою зникнення. Тому зараз потрібно задуматися над майбутнім і постаратися зберегти та примножити наших друзів-птахів. Адже вони відіграють значну роль у житті людини: допомагають боротися із шкідниками, знищують бур’яни. І зараз, як ніколи, птахи потребують нашої допомоги. Тож давайте будемо бережливо ставитися до пернатих, щоб майбутнє покоління бачило їхню красу не лише на світлинах, а ще й на природі.
Виховний захід « Весну закликаємо , птахів зустрічаємо» 

Серед мальовничих пам’яток природи Тернопільщини чи не найперше місце належить Кременецьким горам. Вони дуже цікаві як з історичної так і з геологічної точки зору . У цих горах активний відпочинок напрочуд легко поєднувати з культурним, дізнаватись про історичне і духовне минуле краю.


День мігруючих птахів День мігруючих птахів Reviewed by Володимир Трофимлюк on 13.5.14 Rating: 5

Немає коментарів: