Герої не вмирать!!!

  Раніше такі вигуки, як «Слава Україні! Героям слава!» були просто вітальними словами… лише словами, якими розпочинали свою промову численні оратори зі сцен Майданів не лише на теренах нашої держави.
  Але наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – Небесна Сотня. «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх у цій країні, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.

У пам’ять про загиблих на Майдані у нашому ліцеї встановлений пам’ятний куточок Небесній Сотні.


  Близько 500 учнів, викладачів, співробітників ліцею вшанували пам’ять загиблих на Майдані.

Ранок-реквієм розпочався хвилиною мовчання та запалюванням свічок, лампадок. Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе ка- ча…» у виконанні «Піккардійської Терції» присутні пригадали всіх героїв Небесної Сотні поіменно, для яких пісня стала гімном. 
  У заході взяли участь голова Районної ради Смаглюк А.М. та учасник подій на Майдані, міський голова Ванжула Р.В. У своїх виступах вони згадали свого побратима, нашого земляка Сашка Капіноса, одного з героїв Небесної Сотні якого сьогодні виповнилася річниця з дня його загибелі.
А сотню вже зустріли небеса… 
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза… 
А батько сина ще не відпускав… 
Й заплакав Бог, побачивши загін: 
Спереду – сотник, молодий, вродливий, 
І юний хлопчик в касці голубій, 
І вчитель літній – сивий-сивий… 
І рани їхні вже не їм болять… 
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло… 
Як крила ангела, злітаючи назад, 
Небесна Сотня в вирій полетіла… 

  Коли перед очима зринають кадри із пораненими та вбитими героями, проглядаючи фотографії Небесної Сотні, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну. Небесна Сотня віддала життя за кожного з нас! Не забуваймо про це! Вічна пам’ять!

Герої не вмирать!!! Герої не вмирать!!! Reviewed by ДНЗ КПЛ on 19.2.15 Rating: 5

Немає коментарів: