Міжнародний день рідної мови


Це – матері мова.
Я звуки твої
Люблю, наче
очі дитини…
О мово вкраїнська!..
Хто любить її,
Той любить
мою Україну.

Володимир Сосюра


Моє багатство – рідна мова

18 лютого 2015 року у Кременецькому професійному ліцеї проводився літературний вечір «Моє багатство – рідна мова», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Виховний захід підготували викладачі – словесники спільно з учнями груп № 37, 36, 27. Учасники свята читали поезії про рідну мову, ознайомили з нелегкими сторінками історії українського слова, закликали усіх стежити за культурою і чистотою мови, зберігати і шанувати рідне слово. Учні також ознайомили присутніх із словами видатних людей про мову, була проведена виставка творів українських письменників. 
Міжнародний день рідної мови – це день підтримки мовного та культурного різноманіття  та багатомовності, проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила з 26 жовтня по 17 листопада 1999 року в Парижі. Відзначається щороку 21 лютого. Починаючи з 2000 року.
В Україні це свято  існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку та використанню інших мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи  в собі справжню людину, кожен із нас повинен створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найміцніший скарб – МОВА.
Рідна мова дорога кожному з нас. Нею ми вимовляємо перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість із моменту свого першого подиху, вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя. Вона є засобом навчити повазі до самого себе, до своєї історії, культури, і головне до інших людей з усіма їхніми особливостями.
Ми щиро віримо, що український народ заради прийдешніх поколінь буде зберігати і шанувати своє рідне слово. Любімо мову наших предків, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!
Міжнародний день рідної мови Міжнародний день рідної мови Reviewed by ДНЗ КПЛ on 20.2.15 Rating: 5

Немає коментарів: