scripts

Картинки по запросу снід
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом українці масово проходять тест на ВІЛ
Всесвітній день боротьби зі СНІДом. СНІД більше не входить до десятки провідних причин смертності. За даними ВООЗ, у 2015 році від нього померли 1,1 млн осіб проти 1,5 млн осіб у 2000 році.
У 2017 році, як зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я, від причин, пов'язаних із ВІЛ, у всьому світі померло 940 000 людей.
Досі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей на планеті: 1,8 мільйона осіб набули ВІЛ-інфекцію у 2017 році.
Найбільш ураженим регіоном є Африка - тут у 2017 році проживало 25,7 млн осіб з ВІЛ-інфекцією. На цей континент припадає майже дві третини загального числа нових випадків інфікування ВІЛ.
Що стосується України, за даними Міністерства охорони здоров'я, всього ВІЛ-інфікованих українців нині близько 244 тисяч.
Як зазначає очільниця МОЗ Уляна Супрун, в Україні 
більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний. "Ця ситуація може бути виправлена, якщо не заплющувати очі на проблему та вчасно проходити тестування", - зазначає вона.
Швидко (15 хвилин), безоплатно та конфіденційно перевіритись можна у найближчому до себе пункті тестування. Адреси з місцями для тестування на ВІЛ в Україні можна знайти за посиланням.
Утім, ставлення до ВІЛ-інфікованих людей в Україні, незважаючи на те, що в побуті заразитися неможливо, доволі негативне. Люди, які дізнаються, що їхні знайомі можуть бути вражені цим захворюванням, часто відсторонюються або взагалі припиняють подальше спілкування. На жаль, ВІЛ/СНІД досі оточені безліччю міфів. Розвінчуємо деякі з них:
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ: 7 МІФІВ ПРО ВІЛ:
ВІЛ - це смертний вирок
Вірус можна підхопити під час побутового контакту
ВІЛ-інфіковані лише гомосексуалісти і наркомани
Презервативи не захистять від інфікування
ВІЛ-інфікована мати обов'язково народить хвору дитину
Лікування від ВІЛ має ще гірші побічні ефекти, ніж сама інфекція
Комарі передають ВІЛ під час укусів
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) є ретровірусом, який інфікує клітини імунної системи, що руйнує чи послаблює їхню функцію. На ранніх стадіях інфекція минає безсимптомно. Однак протягом її розвитку імунна система слабшає і людина стає більш чутливою до різних інфекцій.
СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - остання стадія ВІЛ-інфекції. Може минути 10-15 років, перш ніж у ВІЛ-інфікованої людини розвинеться СНІД. Ще більше сповільнити цей процес можуть протиретровірусні препарати.
ВІЛ передається під час незахищеного статевого акта , переливання зараженої крові, використання заражених голок, а також від матері дитині під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.
Водночас є позитивний момент: нині в Україні немає проблем з лікуванням. Україна перша у Східній Європі переходить на 100%-ву забезпеченість ліками. Тобто кожен ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безоплатно. Наразі у подоланні хвороби найважливіше - виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ.

Немає коментарів

На платформі Blogger.