scripts

День пам`яті та примирення

У Кременці відзначили День пам'яті та примирення та вшановали пам'ять жертв Другої світової війни.
До заходів долучився й ДНЗ «КПЛ», пройшлися урочистою ходою, згодом на Меморіалі Слави ,взяли участь у панахиді за загиблими у Другій Світовій війні. Під час ритуалу пам’яті та мітингу-реквієму згадали події тих років – для когось суперечливі, але важливі та незабутні
Щорічно 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні.  Саме у такому форматі пам'ять полеглих у Другій світовій війні сьогодні в Україні вшановують втретє, адже Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення  тільки у 2015 році. Тоді ж було прийнято рішення відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Таким чином закон визначає вшанування пам'яті не тільки полеглих у війні радянських солдат, а й інших жертв нацизму. Також вшановують подвиги українського народу та його внесок у перемогу над нацизмом. Символом пам'яті є червоний мак.
Цей день відзначають не тільки в Україні. У 2004 році 8 травня встановлено як День пам'яті та примирення Генеральною Асамблеєю ООН. З 2005 року пам'ять жертв Другої світової війни вшановують у багатьох країнах світу.

Немає коментарів

На платформі Blogger.