scripts

День української писемності та мови


  День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

  У цей день учнівський та педгогічний колектив ДНЗ "Кременецький професійний ліцей" долучився до написання вісімнадцятого Всеукраїнського диктанту національної єдності "Крила України". 

"Головне - усім нам робити свою справу з любов`ю, відчувати політ - і тоді обов`язково мрії здійсняться"

  За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

  Сьогодні, у цей день ми також вшанували пам`ять преподобного Нестора-літописця, поклавши квіти до підніжжя пам`ятника, який знаходиться на території Волинського ліцею імені Нестора-літописця.

 

Немає коментарів

На платформі Blogger.