scripts

Міжнародний день захисту дітей

У цьому році, з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, цей день має особливий відтінок, ми ще більше усвідомлюємо і розуміємо його сенси. Сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку з ескалацією насильства, бойових дій на території нашої держави.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, прагнути, щоб вони росли щасливими людьми і відповідальними громадянами.

Українці вчаться жити в умовах нової реальності. Війна розділила життя на “до” і “після”, воєнний стан вніс свої корективи у звичне життя дітей та дорослих.

За час війни більше ніж 682 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації: загинули 242 дитини, поранені 440. Тож схилимо голови та пом'янемо хвилиною мовчання  - безневинних жертв цієї війни.

Сьогодні перший день літа 2022 року. І як відомо, сьогодні 1 червня - відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це – чудове свято, оскільки діти – це радість для батьків і майбутнє для держави!

Мета свята

Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати це захистити їх -така основна ідея свята.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:

·        на життя,

·        на свободу думок і віросповідання,

·        на освіту, відпочинок і дозвілля,

·        на захист від фізичного та психологічного насильства,

·        на захист від експлуатації дитячої праці.

Міжнародний день захисту дітей має свій офіційний символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола якої розташовані дитячі фігури різних рас і національностей.

Історія свята

Дане свято вважається одним із найстаріших міжнародних свят. І бере свій початок ще з  1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства.

Постійною традицією святкувати Міжнародний день захисту дітей стало після прийняття рішення про дане свято в 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі. На даній сесії було підняте питання захисту дітей,  які залишилися без батьків та даху над головою під час Другої Світової війни.

А вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.

Історія виникнення свята

Рішення про проведення Міжнародного дня захисту дітей було прийняте на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, яка відбулася в Женеві в 1925 році. Чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня? За однією з версій, 1 червня 1925 року Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів). Завдяки щасливому випадку день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров’я та благополуччя дітей були як ніколи актуальні, 1949 року в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про невпинну боротьбу за забезпечення міцного миру, як єдиної гарантії щастя дітей. За рік, саме 1 червня, був проведений перший Міжнародний день захисту дітей. Відтоді це свято почали відзначати щороку.

Символіка свята

У Міжнародного дня дітей є свій прапор. На зеленому тлі, що символізує ріст, гармонію, свіжість і родючість, навколо знака Землі розміщені стилізовані фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла та чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ символ нашого спільного дому.

Цікаві факти про свято

Слід зазначити, що Всесвітній день дітей відзначається також 20 листопада. 1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дітей (Universal Children’s Day).

А от на Сейшельських островах святкують не день, а цілий Місяць захисту дітей.

Також 1 червня відзначається ще одне нове свято на нашій планеті ‒ Всесвітній день батьків (Global Day of Parents). Це свято заснували на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2012 року. Всесвітній день батьків був проголошений, як щорічне свято, яке відзначатиметься «в честь батьків у всьому світі» в перший день літа – 1 червня, починаючи з 2013 року.

Немає коментарів

На платформі Blogger.